مقالات

فلایت کنترل چیست؟ / قیمت فلایت کنترل

فلایت کنترل چیست؟ - مدل ایران

فلایت کنترل چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی قطعاتی برای پهپاد ها ساخته شده است به نام فلایت کنترل . این قطعات وظیفه ی کنترل پرواز پرنده را بر عهده دارد و مثل یک کمک خلبان به شما در طول پرواز کمک می کند. این قطعه هم به صورت خودکار ، هم به وسیله ی رادیوکنترل باعث پرواز ایمن پرنده می شود.

همچنین با اتصال به نرم افزار مخصوص و جی پی اس ، فلایت کنترل در واقع به اتوپایلت ( کنترل پرنده با صورت اتوماتیک) تبدیل می شود . به این صورت که شما از طریق نرم افزار مسیر حرکت پهپاد را به فلایت داده و فلایت کنترل از طریق قابلیت های مختلف خود مثل تنظیم ارتفاع ، بازگشت به خانه و… پهپاد را هدایت میکند.

انواع فلایت کنترل

دسته بندی فلایت کنترل بر اساس تکنولوژی داخلی آنها صورت می گیرد. متناسب با قیمت، تجهیزات و تکنولوژی فلایت شامل CPU مرکزی ، ارتفاع سنج ، جاروسکوپ ، ژیروسکوپ و… متفاوت خواهد بود.

خرید فلایت کنترل

همه ی مولتی کوپتر ها برای پرواز نیاز به فلایت کنترل دارند ولی ما در این مقاله شما رو در انتخاب بهتر فلایت کنترل کمک خواهیم کرد . متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید باید فلایت کنترل مناسب را انتخاب کنید. 

متناسب با تعداد IMU  (هسته ی مرکزی ) ، تعداد فشار سنج و دقت ارتفاع سنج فلایت کنترل ها به دو دسته ی پیشرفته و مبتدی تقسیم می شوند. کوادکوپتر های بسیار مبتدی به جای فلایت کنترل وگیرنده و اسپیدکنترل از یک قطعه استفاده میکنند که به این تکنولوژی All in one  گفته می شود . از معایب این تکنولوژی این است که وقتی یکی از قطعات دچار اسیب می شود باید کل قطعه تعویض شود .

فروشگاه مدل ایران با ارائه ی انواع فلایت کنترل شما را در این انتخاب یاری می کند.

ساده ترین نوع فلایت کنترل موجود در فروشگاه Mini pix  برند Radiolink است که هم قیمت مناسبی دارد هم کارکرد خوب و نسبتا کاملی برای پرنده دارد. این فلایت کنترل ها با نرم افزار mission planner  کاملا هماهنگ است دارای جی پی اس و امکانات داخلی مناسبی برای انواع پرنده است.

پیشرفته ترین فلایت کنترل موجود در فروشگاه CUAV V5+  می باشد که کارکرد فوق العاده دقیقی دارد و از هر نظر فلایت کنترل کاملی می باشد

قابلیت های فلایت کنترل

  • تنظیم ارتفاع : با استفاده از فلایت کنترل می توانید کواد کوپتر خود را برای هر مدت زمانی در یک ارتفاع ثابت نگه دارید . این کار با استفاده از جی پی اس یا سیستم فشار سنج صورت می گیرد.
  • قابلیت بازگشت به خانه : با استفاده از فلایت کترل می توانید برای کواد کوپتر خود مختصاتی به عنوان خانه مشخص کنید و هر زمان که نیاز داشتید با فشار دادن یک دکمه کواد کوپتر به محل اولیه ی اولیه پرواز بازگردد.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *