مقالات

فلایت کنترل و تجهیزات آن

فلایت کنترل و تجهیزات آن - مدل ایران

فلایت کنترل و تجهیزات آن

علاوه بر سیستم کلی فلایت کنترل گاهی برای تکمیل کار نیاز به اضافه کردن قطعات دیگر داریم. در این مقاله قصد معرفی و توضیح این قطعات تکمیل کننده را داریم.

دیتالینک : برقراری ارتباط بدون سیم با فلایت کنترل را ممکن می سازد. در صورت نداشتن دیتالینک برای تغییر تنظیمات فلایت کنترل باید ارتباط سیمی برقرار باشد .علاوه بر آن وقتی پرنده و فلایت کنترل از ما دور باشد هیچ اطلاعاتی از آن نداریم. این قطعه اطلاعات مورد نیاز ما را وقتی پرنده در حال پرواز است ارسال می کند.

OSD : علاوه بر سیستم ارسال تصویر در پرنده این قطعه تصویر اطلاعات فلایت کنترل را هم زمان روی رادیوکنترل نشان می دهد به این صورت که می توانیم روی رادیوکنترل هم زمان هم تصاویر ارسالی پرنده توسط سیستم ارسال تصویر را ببینیم هم تصاویر اطلاعات فلایت کنترل را از طریق OSD  ببینیم.

سنسور های سرعت : تشخیص سرعت به صورت کلی توسط جی پی اس به فلایت کنترل داده می شود . برای افزایش دقت سرعت پرنده در شرایط غیر معمول ، می توان علاوه بر جی پی اس از این سنسور ها هم استفاده کرد.

علاوه بر این موارد کار فلایت کنترل مبتنی بر نرم افزار است . برای استفاده ی درست از این تجهیزات باید نرم افزار مناسب فلایت کنترل و سیستم رایانه ای مناسب داشته باشیم.

بعضی از فلایت کنترل ها از سیستم نرم افزاری Mission planner  که معروف ترین نرم افزار فلایت کنترل است استفاده می کنند و برخی نرم افزار اختصاصی خود را دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *