مقالات

موتور براشلس چیست؟

موتور براشلس چیست؟ - مدل ایران

موتور براشلس چیست؟

نسل جدیدی از موتورها که به عنوان موتور الکتریکی سوییچ شده و یا موتور سنکرون ACهم شناخته میشوند موتورهای همزمانی هستند که توسط جریان برق مستقیم یا برق سه فاز از طریق اینورتر یا آهن ربا باعث چرخش روتور داخل استاتور می شود.
موتور براشلس از یک کنترل کننده موتور استفاده میکند ، این کنترل کننده پالس های جریان برق مستقیم را به سیم پیچ موتور میدهد که سرعت و گشتاور موتور را کنترل می کند. نوع ساختار موتورهای براشلس باعث می شود مقاومت داخلی کمتری داشته باشد و اتلاف گرما در سیم پیچهای استاتور بسیار بهتر باشد که منجر به بازده عملکرد بالاتر می شود.

موتورهای براش و براشلس:

دو نوع متداول موتورهای DC با نامهای موتورهای براش و براشلس وجود دارد. اگرچه فیزیک زمینه ای این دو موتور یکسان است ، اما ساختار، ویژگی های عملکردی و ابزار کنترل آنها بسیار متفاوت است.
مزیت های موتور براشلس نسبت به براش:
    • موتورهای براشلس در تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی بهره وری بهتری نسبت به موتورهای براش دارند.
    • یکی از مهترین تفاوت های بین موتور براش و براشلس در سیم پیچ ها است.در موتور براش سیم پیچ ها روی روتور( بخش متحرک موتور) قرار دارند در صورتیکه در موتور براشلس سیم پیچ ها روی استاتور( بخش ثابت موتور) قرار گرفته اند که این امر باعث از بین رفتن نیاز به براش ها می شود که حذف انها تاثیری در عملکرد موتور ندارد.
    •  انرژی مورد نیاز برای اجرای عملیات مختلف را کاهش می دهد و به همین ترتیب کارایی کلی دستگاه افزایش پیدا می کند.

KV موتور چیست؟

KV  موتور براشلس نشان دهنده ی تعداد دور موتور در هر ولت است برای مثال در موتور با KV 1200  موتور در هر ولت 1200 دور می زند.   علاوه بر این موضوع اندازه ملخ نیز متناسب با KV  موتور مشخص می شود . در موتور هایی با دور بالا باید از ملخ های کوچکتر و در موتورهایی با دور پایین از ملخ های بزرگتر استفاده میشود.
به همین دلیل است که در پهپادهای بزرگ از موتور های با دور موتور پایین تر و ملخ بزرگتر و در کوادکوپتر های کوچک مسابقه ای از موتور هایی با دور بیشتر و ملخ کوچکتر استفاده می شود.
 
  • معمولا هر موتور دارای 3 سیم خروجی است که تغیر جهت چرخش موتور با تغیر اتصال سیم ها ممکن است و می تون موتور را راست گرد یا چپگرد کرد.
  • موتور های کوچک بر اساس ابعاد موتور نام گذاری می شوند ولی موتور های بزرگتر نام گذاری اختصاصی شوند.

تناسب موتور و اسپید کنترل:

موتور و اسپیدکنترل ارتباط بسیار سریع و واکنشی با یکدیگر دارند و هر چه اسپیدکنترل بتواند سریع تر به موتور واکنش نشان دهد موتور کارکرد بهتری خواهد داشت به همین دلیل باید متناسب با هم انتخاب شوند . بهترین حالت این است که موتور و اسپیدکنترل از نظر الکتریکی همخوانی داشته باشد و رفرش ریت اسپیدکنترل با T موتور متناسب باشد و همچنین تعداد سل باتری مورد نیاز موتور و اسپیدکنترل یکسان باشد.
 

تناسب ملخ با موتور :

انتخاب ملخ باید متناسب با ولتاژ باتری ، KV موتور و آمپر اسپید کنترل باشد و باید محاسبه گردد که میزان  آمپر مصرفی موتور با این ملخ از آمپر اسپید کنترل تجاوز نکند زیرا در  موتور های براشلس بر عکس سایر موتور ها ، در آمپر های بالاتر از حد مجاز موتور متوقف نمی شود ولی این اتفاق موجب اختلال در کارکرد موتور و داغ شدن آن می شود.
معمولا ملخ های مناسب با موتور در توضیحات موتور مربوطه نوشته شده است.
 

تفاوت موتور مولتی روتور و هواپیما :

در مولتی روتور ها بسیار اهمیت دارد که موتور ها از نظر چرخش و دور کاملا هماهنگ باشند ولی در موتور هواپیما این موضوع اهمیتی ندارد. به همین دلیل پک های موتور چون 4 موتور با سیستم یکسانی سیمکشی شوند تعداد دور دقیقی دارند و  امکان پرواز کنترل شده تر برای کوادکوپتر فراهم می شود.
 

نحوه ی نگهداری:

دستورالعمل خاصی ندارد و نیاز به روغن کاری خاصی ندارد ولی ممکن است آب و گرد و خاک در کارکرد موتور اختلال ایجاد کند.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *