خبر

5 ربات انسان نمای برتر

5 ربات انسان نمای برتر - مدل ایران

Nadine

نادین یک ربات همدل است که احوالپرسی می‌کند، با شما دست می‌دهد، تماس چشمی برقرار می‌کند و تمام صحبت‌هایی که با او انجام شده را به خاطر می‌سپارد. او یک ربات شبیه انسان با شخصیت، خلق و خو و با احساس است. صورت و دست‌های نادین توسط یک شرکت ژاپنی کوکورو، شبیه به خالق او، پروفسور نادیا تالمان، ساخته شده است.

نادین می‌تواند شما را از بازدیدهای قبلی تشخیص دهد، بر اساس جلسات قبلی به صحبت با شما ادامه دهد. او دوربین‌های سه بعدی عمق، یک میکروفون و یک وب‌کم برای جمع آوری ورودی‌های بصری و صوتی دارد. سپس لایه‌های ادراکی مختلفی وجود دارند که این ورودی‌ها را پردازش می‌کنند تا چهره‌ها، حرکات، احساسات و رفتارهای مختلف را شناسایی کنند تا بر اساس آن تحلیل و پاسخ دهند.

نادین در AIA سنگاپور (یک شرکت بیمه) به عنوان مسئول پذیرش مشغول به کار است.

ربات Nadine - مدل ایران

 

Geminoid DK

این ربات دوقلوی واقعی هنری شارف از دانشگاه آلبورگ است. این آخرین نسخه از سری Geminoid از اندرویدهای فوق واقعی است. این ربات انسان‌نما حاصل همکاری یک شرکت خصوصی ژاپنی و دانشگاه اوزاکا است که توسط هیروشی ایشی گورو، مدیر آزمایشگاه رباتیک هوشمند دانشگاه، نظارت می‌شد.

9 ماه طول کشید تا Geminoid DK ساخته شود. نه تنها ظاهر کلی، بلکه رفتار و حرکات او نیز از هنری شارف الهام گرفته شده بود، شارف نیز موهای خود را برای استفاده در کلاه گیس این ربات اهدا کرد. این ربات بسیار واقع گرایانه است و افراد عمدتا آن را با شخصی که شبیه به آن طراحی شده اشتباه می‌گیرند. هدف اصلی از این خلقت این است که ربات کاملاً شبیه انسان به نظر برسد.

ربات جمینویید - مدل ایران

 

Junco Chihira

جانکو چیهیرا یک ربات اندرویدی بسیار واقعی است که توسط توشیبا ساخته شده است. جانکو به طور تمام وقت در یک مرکز اطلاعات گردشگری در توکیو کار می‌کند. پیش از این، این ربات تنها قادر به پاسخگویی با سخنرانی از پیش تنظیم شده بود، اما از سال 2017 قابلیت گفتار را به دست آورده و می‌تواند به سوالات گردشگران پاسخ دهد.

جانکو چیهیرا نه تنها در صنعت گردشگری و خدمات کار خواهد کرد، بلکه به مراقبت‌های بهداشتی برای افراد مسن نیز خواهد پرداخت.

جونکو 5 فوت و 5 اینچ قد دارد و شبیه یک زن ژاپنی 26 ساله است.

ربات Junco Chihira - مدل ایران

 

Jia Jia

جیا جیا اولین ربات انسان‌نما در چین است. این ربات انسان‌نمای چینی در شانگهای جذابیت می‌بخشد. مردم سراسر جهان جیا جیا را به خاطر ظاهر واقعی و جذابش تحسین می‌کنند.

جیا جیا توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه علم و فناوری در چین ساخته شده است. این ربات حیرت‌انگیز می‌تواند یک مکالمه عادی با تغییر حالت‌های صورت لحظه‌ای با دیگران داشته باشد. او این کار را با کمک الگوریتم‌های تولید گفتار و فناوری‌های تشخیص حالت انجام می‌دهد. اگرچه الگوهای گفتاری او هنوز هم روان نیستند ولی با ظاهری بسیار شبیه به انسان آن را جبران می‌کند. فناوری Cloud کل فعالیت او را کنترل می کند.

جیا جیا دارای حالات واقع گرایانه ای است که تاکید ویژه‌ای بر “چشم” او شده است تا بتواند ژست‌ها، احساسات و رفتارهای متفاوت را تشخیص دهد. رهبر تیم چن شیائوپینگ با افتخار گفت که با کمی تلاش بیشتر، جیا جیا می تواند آینده درخشانی داشته باشد.

4 min

 

Sophia

سوفیا پیشرفته‌ترین ربات‌انسان نما در نظر گرفته می‌شود. سوفیا در سال 2016 شروع به کار کرد، او در نوع خود بی‌نظیر بود و تعامل او با مردم غیر محتمل‌ترین چیزی بود که می‌توانید در یک ماشین ببینید. او توسط یک شرکت هنسون رباتیک مستقر در هنگ کنگ طراحی شد و به گونه‌ای ساخته شد که شبیه آدری هپبورن، بازیگر مشهور هالیوود باشد، زیرا هدف سازندگان این بود که او را به عنوان یک همراه سالمند در خانه‌های سالمندان یا یک مدیر جمعیت در رویدادها قرار دهند.

سوفیا اولین شهروند روباتی جهان و اولین سفیر نوآوری روبات برای برنامه توسعه سازمان ملل است. هدف از ساخت سوفیا ساخت رباتی بود که توانایی کسب مهارت‌های اجتماعی را داشته باشد. سوفیا با شبکه‌های عصبی و هوش مصنوعی تعبیه شده است تا چهره انسان را تشخیص دهد و ژست ها و احساسات آنها را درک کند. او همچنین می تواند با افراد مختلف تعامل داشته باشد و همچنین پاسخ مناسبی بدهد.

ربات Sophia - مدل ایران

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *