مقایسه موتورهای سوختی هواپیماهای مدل از نظر سوخت مصرفی

موتورهای سوختی هواپیماهای مدل از نظر سوخت مصرفی با یکدیگر متفاوت هستند که به دو دسته سوخت بنزینی و نیترو تقسیم بندی میشوند.

در موتورهای بنزینی از ترکیب بنزین وروغن استفاده میشود و در سوختهای نیترو از ترکیب متانول ، ماده نیترو متان و روغن بهره گرفته میشود.

وجه تفاوت دیگر این موتورها در شمعی است که در این موتورها استفاده میشود که در موتورهای نیترو از شمع التهابی و در موتورهای بنزینی از شمع های جرقه زن جهت ایجاد احتراق داخل سیلندر استفاده میشود که این شمع ها بوسیله ی یک سیستم جرقه زن تغذیه میشوند.منبع ولتاژ این سیستم یک باتری است که باید شارژ شود تا بتواند انرژی الکتریکی برای ایجاد جرقه را داشته باشد.

موتورهای نیترو دارای عملکرد ضعیفتری نسبت به موتوهای بنزینی هستند و همچنین سوخت گرانتری نسبت به موتورهای بنزینی دارند.

موتورهای بنزینی دردسر کمتری برای استارت زدن دارند و میتوانید در مدت کوتاهی موتور را روشن کنید.

۱- باتری سیستم احتراق (ignition battery)

همانطور که در بالا اشاره کردیم در موتور های بنزینی از شمع های جرقه زن استفاده می شود. به منظور ایجاد جرقه در این شمع ها از انرژی الکتریکی استفاده می گردد. این انرژی الکتریکی توسط یک باتری قابل شارژ جداگانه در مدل معمولا از نوع نیکل کادمیوم با خرجی ولتاژ بین ۴٫۸ الی ۷ ولت تامین می گردد. در دیاگرام بالا می توانید این باتری را که با عدد (۱) مشخص شده است مشاهده نمایید.

۲- سوئیچ قطع کن دستی (Manual kill switch)

همانطور که در دیاگرام مشاهده می کنید بین باتری سیستم احتراق و kill switch یک کلید وجود دارد. این کلید بر روی بدنه مدل نصب می شود و توسط آن می توان به صورت دستی برق کل سیستم احتراق را یک جا برقرار و یا قطع نمود. این کلید با عدد (۲) در دیاگرام بالا به نمایش در آمده است. در شکل زیر محل قرار گیری این کلید بر روی بدنه هواپیمای مدل آورده شده است.

۳- سوئیچ قطع کن اپتیکال (Optical kill switch)

علاوه بر کلید قطع کن دستی سیستم احتراق یک کلید کنترل از راه دور نیز در نظر گرفته شده است که به کمک آن می توان توسط رادیو کنترل ، برق سیستم احتراق را از راه دور قطع نمود. همانطور که در دیاگرام مشاهده می کنید یکی از ورودی های این کلید از طرف رسیور می آید. این ورودی همان فرمانیست که توسط فرستنده رادیو کنترل جهت خاموش کردن موتور ارسال می کنید. یکی دیگر از خروجی های kill switch به یک چراغ کوچک LED می رود. این چراغ بر روی بدنه مدل نصب شده و توسط آن می توانید متوجه شوید که kill switch روشن است یا خاموش. روشن بودن ال ای دی به معنی روشن بودن سیستم احتراق و خاموش بودن آن به معنی خاموش بودن سیستم احتراق هواپیماست. توسط این کلید می توانید موتور را از راه دور خاموش کنید. مثلا بلافاصله پس از کرش!!!

۴- سیستم احتراق (Ignition system)

ماژول احتراق یا سیستم احتراق تجهیزی است که با افزایش شدید ولتاژ سبب ایجاد Arc یا قوس الکتریکی در نوک شمع می شود. این تجهیز، ولتاژ ۴٫۸ الی ۷ ولت باتری را به ۲۰ هزار ولت تبدیل می کند. اگر بخواهیم دستگاهی مشابه سیستم احتراق مثال بزنیم می توان به شوکر الکتریکی اشاره نمود. سیستم احتراق دارای یک ورودی ولتاژ پایین و یک خروجی ولتاژ بالاست که به سر شمع می رود. همچنین یک ورودی سنسور دور سنج نیز وارد ماژول احتراق می شود. این سنسور بر روی موتور نصب شده اطلاعات مربوط به دور موتور را به ماژول احتراق می دهد تا ماژول احتراق جرقه ها را متناسب با محل قرار گیری پیستون (یعنی در بالاترین نقطه) اعمال کند. جرقه های شمع به گونه ای است که هرگاه پیستون در بالاترین نقطع قرار گیرد (زمان انفجار) اقدام به یک اعمال یک جرقه خواهد نمود. هر چه دور موتور بیشتر باشد سرعت جرقه زدن افزایش می یابد.

۵- سر شمع (Spark plug)

اتصالی است که شمع جرقه زن به آن متصل می شود و وظیفه آن انتقال الکتریسیته به شمع موتور می باشد.

۶- سنسور دور سنج (Hall sensor)

وظیفه آن ثبت دور موتور و مکان قرار گیری پیستون موتور می باشد. مکانیزم عملکرد آن به این صورت است که با رسیدن پیستون به بالاترین نقطه یک پالس الکتریکی به ماژول احتراق می فرستند تا در همان لحظه سیستم احتراق یک جرقه به نوک شمع اعمال نماید تا انفجار در زمان به موقع (بالاترین نقطه پیستون) اتفاق بیفتد. در واقع بر روی شفت موتور یک مگنت کوچک قرار داشته که با هر بار عبور این مگنت از مقابل Hall sensor یک پالس الکتریکی به ماژول احتراق مبنی بر رسیدن پیستون به بالاترین نقطه ارسال می گردد.

ساسات یا Choke valve در موتور های بنزینی هواپیمای مدل

از دیگر تفاوت های موتور های بنزینی هواپیمای مدل و موتور های نیترو وجود ساسات یا Choke valve می باشد. این شیر در کاربراتور و قسمت دریچه ورودی هوا نصب می گردد. از این شیر در لحظه استارت موتور سوختی بنزینی استفاده می شود. زمانی که شما می خواهیم موتور را استارت کنید در ابتدا این شیر را می بندید تا جریان هوای ورودی به کاربراتور محدود شود. در این حالت با چرخاندن چند باره ملخ سوخت غنی تری به داخل سیلندر وارد می شود. پس از ورود سوخت به داخل سیلندر Choke valve را دوباره باز می کنیم تا جریان هوای ورودی کاملا باز شود. حال می توان موتور را استارت نمود. این شیر به صورت دستی و توسط یک اهرم باز و بسته می شود.

محصول به سبد خرید شما اضافه شد