نحوه ی آماده سازی سوخت مناسب برای موتورهای بنزینی

موتور های سوختی هواپیماهای مدل از نظر سوختی که استفاده میکنند به دو نوع بنزینی و نیترو تقسیم می شوند و این بسیار مهم است که هرگز نباید از این دو سوخت به جای یکدیگر استفاده کنید چون آسیب جدی به موتور وارد خواهد کرد. سوخت موتور های نیترو بر پایه الکل متانول و سوخت موتورهای بنزینی بر پایه بنزین است. اما در موتور های هواپیمای مدل نمی توانیم فقط از بنزین و یا فقط از متانول استفاده کنیم. چون موتور های سوختی هواپیمای مدل فاقد سیستم روغنکاری جداگانه می باشند پس باید روغن مورد نیاز برای روانکاری قطعات موتور را به سوخت اضافه کنیم. در اینجا آموزش ساخت سوخت مناسب برای موتور های بنزینی را به شما خواهیم داد.

ترکیب اصلی سوخت برای موتور های بنزینی هواپیمای مدل، بنزین معمولی و روغن موتور مخصوص موتور های دو زمانه است. بسیار مهم است که بدانید که امکان دارد نسبت روغن به بنزین در موتور های مختلف متفاوت باشد در این اینجا طرز ساخت سوخت بنزینی مناسب برای موتور سوختی از شرکت معروفDLE را با هم مرور خواهیم کرد .دقت داشته باشید که دستور العمل ساخت این سوخت توسط این شرکت بیان شده است و برای موتورهای همین برند مناسب است.درست است که میتوانیم از این سوخت برای موتورهای سوختی بنزینی با برند های دیگر هم استفاده کرد اما بهترین و با کیفیت ترین سوخت برای هر موتور همان است که توسط کارخانه سازنده موتور گفته شده است.

اگر موتور سوختی شما جدید است و برای اولین بار می خواهید آن را روشن کنید نسبت روغن به بنزین ۱ به ۲۰ پیشنهاد می شود. هر ۱ واحد روغن باید با ۲۰ واحد بنزین ترکیب شود. گالن اول سوخت مصرفی برای یک موتور جدید باید با این نسبت بنزین به روغن مصرف شود. پس از استفاده این مقدار سوخت و آب بندی کامل موتورباید نسبت روغن به بنزین برابر با ۱ به ۳۲ شود. یعنی هر ۱ واحد روغن موتور باید با ۳۲ واحد بنزین ترکیب شود. برای حالت طولانی مدت باید از این ترکیب به عنوان سوخت دائمی موتور استفاده کنید.

هر چه نسبت بنزین به روغن بیشتر باشد قدرت تولیدی توسط موتور بیشتر خواهد بود اما مهم است که بدانید در صورتی که نسبت روغن به بنزین از مقدار مشخص شده کمتر باشد موتور دچار فرسودگی خواهد شد. پس نسبت روغن به بنزین را از عدد توصیه شده ۱ به ۳۲ کمتر نکنید و همچنین حتما از روغن دو زمانه استفاده کنید.


محصول به سبد خرید شما اضافه شد