راهنمای ایمنی باتری های لیتیوم پلیمر

باتری های لیتیوم پلیمر این روزها معمولاً در طیف وسیعی از برنامه های کاربردی RC مانند ، هواپیماهای مدل، هواپیماهای بدون سرنشین ، اتومبیل های RC و غیره استفاده می شوند . اگر از باتری لیپو استفاده می کنید باید از نحوه کنترل ایمن این باتری ها آگاهی داشته باشید تا از آسیب دیدگی جلوگیری کنید. استفاده نادرست از باتری لیپو خسارت های احتمالی را ایجاد می کند و به طور بالقوه باعث آتش گرفتن باتری می شود و باعث آسیب جدی می شود.

نحوه اداره ایمن باتری های لیپو:

باتری های لیپو نسبتاً مقاوم هستند ، در صورت بدرفتاری نیز می توانند نسبتاً شکننده باشند. در زیر چند نکته برای کمک به شما ذکر شده است.

هرگز باتری ها یا اجزای مرتبط را تغییر ندهید ، سوراخ نکنید یا ضربه نزنید.

هرگز اجسام تیز را در نزدیکی باتری لیتیوم پلیمر نگه ندارید. ممکن است باعث ایجاد سوراخ در بسته و منجر به آتش سوزی شود.

هرگز باتری را در آب غوطه ور نکنید و اجازه ندهید خیس شود.

از افتادن باتری خودداری کنید افتادن باتری باعث خرد شدن سلول و اتصال کوتاه می شود که ممکن است منجر به آتش سوزی شود.

هرگز باتری را در جیب یا کیسه های غیر نسوز قرار ندهید ، این امر می تواند باعث اتصال کوتاه باتری شود .

از نگهداری باتری در خودرو پرهیز کنید.

هرگز پایانه ها را مستقیماً به فلز وصل نکنید. این کار باعث می شود که باتری ها اتصال کوتاهی داشته باشند و در نتیجه باعث تخلیه گرما و برق می شوند.

هرگز باتری لیتیوم پلیمر را در معرض دمای شدید یا تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید. دامنه دما باید بین درجه فارنهایت 120-40 باشد. گرما باعث از بین رفتن باتری لیپو می شود ، هرچه باتری ها داغتر شوند ، طول عمر نیز کوتاهتر می شود.

پس از استفاده هرگز باتری را که هنوز گرم است شارژ نکنید و از باتری که هنوز گرم است استفاده نکنید

همیشه ولتاژ باتری ها را قبل از استفاده تأیید کنید ، این امر خصوصاً برای بسته هایی که بیش از شش ماه از کار افتاده اند ، مهم است.

باتری ها را همیشه در یک ظرف یا کیسه نارسانا و نسوز ، شارژ و ذخیره کنید.

برای شارژ کردن همیشه اطمینان حاصل کنید که از شارژر صحیحی برای نوع باتری خاصی که می خواهید شارژ کنید استفاده می کنید. مثال: اگر باتری لیپو را شارژ می کنید ، فقط از شارژر مخصوص باتری های لیپو استفاده کنید.

اگر شارژر می تواند انواع مختلف باتری را پشتیبانی کند ، اطمینان حاصل کنید که نوع صحیح را انتخاب کرده اید. عدم انجام این کار ممکن است باعث ایجاد یک آسیب دیدگی شود ، که ممکن است منجر به جراحت شخصی و خسارات مالی شود. باتری ها را همیشه با سرعت c1 برابر ظرفیت ، شارژ کنید ، مگر اینکه توسط سازنده مشخص شده باشد. همیشه از یک شارژر سازگار با حالت متعادل ، که مخصوص شیمی باتری است ، استفاده کنید.

همیشه باتری ها را در یک مکان باز و دور از مواد قابل اشتعال ، مایعات و سطوح شارژ کنید.

هرگز باتری را در داخل مدل شارژ نکنید.

هرگز باتری را در داخل خودرو شارژ نکنید.

هرگز باتری را که علائم پف کرده دارد را شارژ نکنید.

هرگز بسته باتری را که سوراخ شده یا آسیب دیده شارژ نکنید.

هرگز اجازه ندهید که مثبت و منفی باتری ها یکدیگر را لمس کنند. این کار می تواند منجر به بالون سلولی ، آسیب سلول ، آتش سوزی یا انفجار شود.

همیشه شارژر را روی تعداد سلول و یا ولتاژ مناسب ذکر شده در برچسب باتری ها تنظیم کنید.

همیشه ولتاژ باتری ها را قبل از هر بار شارژ بررسی کنید تا مطمئن شوید در حداقل ولتاژ شروع ایمن یا بالاتر از آن هستند.

اگر متوجه شدید که در هنگام شارژ بسته باتری شما در حال تورم است ، بلافاصله مراحل شارژ را متوقف کنید ، باتری را در یک ظرف امن قرار داده و آن را مشاهده کنید.

هرگز تخلیه باتری را با سرعت آمپر بالاتر از میزان مشخص شده در برچسب باتری تخلیه نکنید.

اگر محتوای داخلی باتری ها با پوست شما تماس گرفت ، بلافاصله ناحیه آسیب دیده را با آب و صابون بشویید. اگر با چشم شما تماس گرفت آنها را 15 دقیقه با مقدار زیادی آب بشویید و سریعاً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید ، همیشه دستورالعمل های ایمنی و دستورالعمل های شارژ سازنده را دنبال کنید.محصول به سبد خرید شما اضافه شد