چگونه بهترین ملخ را برای یک کوادکوپتر انتخاب کنیم؟

نمیتوان این قطعه پلاستیکی یعنی ملخ را که اتفاقا بسیار ارزان و در عین حال بسیار مهم است نادیده بگیریم. چگونگی انتخاب بهترین ملخ , خود یک دانش تخصصی را احتیاج دارد و نیازمند اطلاعات بسیار پایه ای می باشد. به همین دلیل در اینجا شیوه هایی را به شما به صورت مرحله به مرحله معرفی میکنیم که میتوانید در این زمینه دانش کافی را به دست آورید.


1. هدف از ساخت یک کوادکوپتر چیست؟

پیش از آن که بهترین ملخ را برای کوادکوپتر خودتان انتخاب کنید، شما باید مطمئن شوید که هدفی که از ساخت آن را دارید به خوبی درک کرده اید. باید به این چند سوال پاسخ مناسبی بدهید که این کوادکوپتر برای چه هدفی ساخته میشود؟ آیا برنامه ای برای شرکت در مسابقات دارد؟ آیا باید صرفا پرواز داشته باشد؟ یا آنکه می خواهید با آن تجهیزات تصویربرداری را به پرواز درآورید و یا آنکه از آنها برای حمل اشیا سنگین استفاده کنید؟

شما نمیتوانید یک کوادکوپتر درست کنید که تمام این فعالیت ها را برای شما انجام دهد، و برای همین شما باید در ابتدا دانش کمی درباره پرواز هر کدام از این موارد داشته باشد. با تجربه ای که ما داریم میدانیم که هیچگاه یک راهکار کلی برای تمام مصارفی که در بالا گفته شده است وجود ندارد.

برای همین ما همیشه سعی میکنیم که بهترین ملخ ها را برای کاربردهای مشخص به شما معرفی کنیم. به صورت کلی اگر شما خواستار انجام حرکتهای آکروباتیک و نیز سرعت های بالا باشید، باید یک موتور با سرعت بالا و ملخ های کوچک را انتخاب کنید (اندازه آنها باید کمتر از هشت اینچ یا بیست سانتی متر باشد). اگر شما بخواهید بسته هایی مانند دوربین های تصویر برداری را با آن حمل کنید بنابراین شما با موتورهای با سرعت پایینتری احتیاج خواهید داشت (و طبیعی است که به ملخ هایی با طول بیشتر از هشت اینچ یا بیست سانتی متر احتیاج دارید).


2. داده های امنیتی درباره موتور را بخوانید.

پیش از انتخاب بهترین ملخ برای کوادکوپتر شما باید وزن وسیله و نیز قدرت موتور را بدانید. ملخ و قدرت موتور برای پرواز وسیله با یکدیگر کار میکنند.

در این زمینه برخی از نکات برای انتخاب کردن موتور مناسب وجود دارد: برای انجام حرکت های آکروباتیک و نیز برای انجام مسابقات، شما تنها نیازمند آن هستید که یک موتور با شروع کار مناسب انتخاب کنید و باید موتورهایی را انتخاب کنید که قدرت و نرخ حرکتی بالاتر از 1200kV دارند، برای کوادکوپترهای سنگین تر باید این نرخ کمتر از 1200kV باشد، و به نظر می رسد که مقدار 850kV یک نرخ بسیار مناسب است که می تواند برای کوادکوپترهای سنگین به کار گرفته شود.

در هنگامی که شما در حال انتخاب و یا خرید موتور هستید، بهتر است که داده های امنیتی درباره موتورها را بخوانید در این صورت میتوانید بهترین ملخ را برای آن انتخاب کنید.


3. محاسبه گر ملخ موتور براشلس

به صورت کلی ما مقدار های ملخی را در موتور براشلس پیشنهاد می دهیم. در این زمینه فرمول های مختلفی میان موتور و ملخ وجود دارد، که می توان به فرمول های مانند محاسبه RPM کوادکوپتر، محاسبه تراست، محاسبه وزن بار و غیره اشاره کرد.


4. اندازه ملخ کوادکوپتر به صورت یک مرجع

نوع ملخ مهم است اما ما تاثیر آن را می توانیم در قطر و پیچش ملخ مشاهده کنیم. به صورت کل ما میتوانیم اندازه بر مبنای ملخ را از جدول زیر به دست بیاوریم.

بنابراین میتوانید ببینید که یک ملخ 10×3.8 میتواند تا سرعت 228inch/sec سرعت بگیرد در حالی که این نرخ برای ملخ 10×6 این مقدار را میتواند به 360inch/sec برسد.


دراین مقاله ما چند نکته را درباره انتخاب بهترین ملخ برای کوادکوپتر را بیان کردیم:

  • یک ملخ کوچکتر برای سرعت گرفتن مناسب است، در حالی که ملخ های بلند تر برای مدت زمان پرواز بلندتر مناسب هستند.
  • یک ملخ کوچک، نیازمند دور موتور بالاتری است زیرا که باید سریعتر بچرخد تا بتواند نیروی تراست مناسبی ایجاد کند.
  • موتورهای با kV پایینتر میتواند برای ملخ های بزرگتر به کار گرفته شوند. با افزایش اندازه مقدار kV اندازه ملخ کوچکتر می شود. بنابراین شما باید این موضوع را در ذهن داشته باشد. برای کوادکوپتر باید از گام پیچش های کوچکتر برای پایداری بیشتر و نوسان کمتر استفاده شود.


محصول به سبد خرید شما اضافه شد