پهپاد چیست و تفاوت آن با کوادکوپتر

درواقع هر دو کلمه پهپاد و کوادکوپتر کلماتی مناسب برای معرفی سیستم های پروازی بدون سرنشین با اهداف تفریحی و سرگرمی به حساب می آیند، اما با این حال مفهوم و معنای آن ها کمی متفاوت است.

پهپاد وسیله‌ای هوایی و بدون سرنشین است که امکان هدایت آن از راه دور وجود دارد. کنترل پهپاد بدون استفاده از انسان و در درون آن صورت می‌گیرد. اگر چه انسان نیز می‌تواند به عنوان محموله در آن باشد. این وسیله‌ی پرنده از نیروهای ایرودینامیکی برای پرواز در مسیر دلخواه استفاده می‌کند. پهپادها به‌وسیله کنترل از راه دور و یا با برنامه‌های پیش پروازی یا با سامانه‌های خودکار دینامیک هدایت می‌شوند. پهپادها در حال حاضر در برنامه‌های نظامی که شامل جاسوسی، حملات انتحاری، حمله موشکی و بمباران می‌شود فعالیت می‌کنند.

این هواپیماها همچنین در برنامه‌های غیرنظامی مانند عملیات امداد و نجات، خاموش کردن آتش‌سوزی‌ها در جایی که پرواز برای خلبان خطر دارد، کنترل پلیس در ناآرامی‌ها و اغتشاشات، مرزبانی و شناسایی بیشتر حوادث غیرمترقبه طبیعی استفاده می‌شوند. بیشترین سرمایه‌گذاری در جهان در زمینه ساخت و تجهیز پهپادها را وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا انجام داده‌ است؛ به طوری که بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ حدود ۳ میلیارد دلار هزینه برای طراحی، ساخت و تجهیز پهپادها هزینه کرده‌است. حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ باعث شد تا دولت آمریکا بودجه بیشتری را به طراحی، ساخت و تجهیز پهپادها اختصاص دهد.


علاوه بر تفاوت های ساختاری، پهباد ها و کوادکوپتر ها دارای تفاوت های کاربردی نیز هستند:

به عنوان مثال پهباد ها که مجموعه ای گسترده تر به حساب می آیند، کاربرد های بیشتری نیز دارند که از میان آن ها می توان به کاربری های نظامی نظیر حملات موشکی، اجرای عملیات های جستجو و نجات، شناسایی، نظارت و ماموریت های اطلاعاتی اشاره کرد.

جدا از کاربرد های نظامی، پهباد ها در مصارف غیر نظامی و صنایع تجاری نیز مورد استفاده قرار می گیرند. زیر نظر گرفتن تغییرات به وجود آمده در حیات وحش، ارزیابی آتش سوزی های بزرگ، بازرسی های هوایی و … از جمله شناخته شده ترین کاربرد های غیر نظامی پهباد ها محسوب می شوند.

همانطور که اشاره شد، پهباد ها کاربرد های تجاری نیز دارند و در جهت تهیه تصاویر و ویدیو های مورد نیاز برای فیلم های سینمایی و تیزر های تبلیغاتی استفاده می شوند.

گاهی اوقات حتی ممکن است تصویر برداری مسابقات ورزشی نیز به کمک پهباد ها صورت پذیرد. علاوه بر آن پهباد ها در جمع آوری اطلاعات از مناطق خطرناک و بررسی مکان هایی که ورود هواپیما های معمولی به آن ها غیر ممکن است بسیار مفید و کارآمد ظاهر می شوند.

به عنوان مثال اگر شرایط جوی سخت در منطقه ای پیش بینی شود و یا طوفان های سهمگین در شرف وقوع باشند، پهباد ها تنها پرنده هایی هستند که اجازه ورود به چنین مناطقی را دارند.

همانطور که می بینید پهباد ها به عنوان یک دسته بندی گسترده دارای توانایی های قدرتمند و کاربرد های فوق العاده متنوعی در زمینه های گوناگون هستند، و به همین دلیل لازم است قوانین و مقررات مشخصی برای استفاده از آن ها تعریف شود تا اقدامات صورت گرفته توسط کاربران کاملا ایمن و قابل پیش بینی باشد.


کوادکوپتر یک پرنده بدون سرنشین در ابعاد کوچک است که دارای چهار بازو می باشد . در قسمت انتهایی هر یک از این بازو ها یک موتور وجود دارد که روی آن پروانه ای نصب شده است .
کوادکوپتر ها را می توان تا حدودی شبیه به هلی کوپتر ها دانست ، با این تفاوت که نیروی لازم جهت بلند شدن از روی زمین و حرکت در جهت های مختلف در کوادکوپتر به صورت همزمان توسط چهار پروانه فراهم می شود ، در حالی که هلی کوپتر تنها یک ملخ اصلی دارد.
علاوه بر آن امکان تعویض زاویه تیغه در ملخ اصلی هلی کوپتر وجود دارد و یک ملخ نیز در انتهای دم آن تعبیه شده است تا کنترل و ثبات لازم در طول پرواز فراهم شود، اما چنین ویژگی هایی در کوادکوپتر مشاهده نمی شود. در یک کوادکوپتر دو پروانه در جهت عقربه های ساعت و دو پروانه دیگر بر خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخند تا امکان پرواز شناور و ثبات لازم در طول پرواز را فراهم کنند .

گاهی اوقات برای معرفی کوادکوپتر از اصطلاحات دیگری نیز استفاده می کنند که از میان آن ها می توان به کلماتی همچون کوادروتور، کواد کوپتر، کوادکوپتر، کوادروکوپتر، UAV (وسیله هوایی بدون سرنشین) ، UAS (سیستم پروازی بدون سرنشین) ، مولتی روتور و پهپاد اشاره کرد .

البته اصطلاحات دیگری مانند تریکوپتر (سه بازو) ، هگزاکوپتر (شش بازو) ، و اوکتاکوپتر (هشت بازو) وجود دارند که مربوط به سایر سیستم های پروازی بدون سرنشین هستند و نباید با کوادکوپتر ها اشتباه گرفته شوند ، چرا که علاوه بر تفاوت های ظاهری ، کاربرد آن ها نیز متفاوت است.

معمولا مولتی روتور هایی که تعداد بازو های آن ها بیشتر است ، دارای بدنه بزرگ تری نیز هستند و برای حمل و نقل دوربین های بزرگ تر یا سایر اشیاء سنگین طراحی شده اند . به عنوان مثال شرکت آمازون که یکی از بزرگ ترین فروشگاه های اینترنتی دنیا به حساب می آید، اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد در آینده از سیستم های پروازی بدون سرنشین برای ارسال بسته ها استفاده کند .
بنابراین با توجه به حجم و وزن متغیر بسته های پستی، می توان نتیجه گرفت که مدیران آمازون قصد دارند از اوکتوکوپتر های عظیم الجثه استفاده کنند و منظور آن ها به هیچ وجه کوادکوپتر های ظریف مخصوص فیلم برداری نیست .