راه اندازی دوربین کوادکوپتر و ارسال تصویر

هنگامی که کوادکوپتر میخریم، راه اندازی صحیح آن بسیار مهم می باشد، زیرا اگر به درستی مراحل راه اندازی را طی نکنیم ممکن است به دستگاه آسیب وارد کنیم، در این مقاله قصد داریم تا نکات مهم در رابطه با راه اندازی کوادکوپتر یا هلی شات را بررسی نماییم.

کواد کوپتر های فول پک ، دستگاه هایی هستند که شرکت سازنده آنها را به صورت کامل همراه با رادیو کنترل و قطعاتی مثل باتری، آچار، ملخ یدک ارائه مینماید در اکثر اوقات خریدار، بعد از تهیه دستگاه بسیار شوق و دوق دارد و سریعتر میخواهد پرنده را به پرواز در بیاورد، بدون آنکه توجهی به سوکتها و طریق نصب صحیح گاردها داشته باشد.

توجه فرمایید وقتی دستگاه خود را تحویل میگیرید ابتدا باید گارد محافظ آن را (در صورت وجود) نصب نمایید و سپس باتری دستگاه را توسط شارژر ارائه شده به صورت کامل شارژ فرمایید، زیرا در صورتی که باتری به صورت کامل شارژ نباشد ممکن است در کارایی دستگاه اختلال ایجاد نماید.

استفاده از باتریهای نو و آکبند همیشه توصیه شده است، رادیوکنترل های کوادکوپتر های سایما ، ۴ باتری قلمی مصرف میکند که توصیه می گردد برای اینکه بهترین نتیجه حاصل شود از باتریهای نو و آکبند استفاده فرمایید.

نحوه اتصال رادیوکنترل با کوادکوپتر:

وقتی که از شارژ کامل باتری اطمینان حاصل کردید و باتریهای ریموت کنترل را نیز متصل نمودید ، پرنده را در یک سطح صاف قرار دهید، اینکار برای این است که جایروها به درستی عمل نموده و عملیات کالیبره دستگاه به درستی انجام گردد، سپس باتری دستگاه را متصل کرده و آن را روشن نمایید .

به محض متصل شدن باتری چراغ های دستگاه روشن می گردد (سرعت چشمک زدن چراغها بالاست) و آماده گرفتن فرمان از سمت رادیو کنترل می باشد، بعد از روشن کردن کواد کوپتر، رادیو کنترل را روشن نمایید (در این هنگام چراغهای روی کوادکوپتر با سرعت کمتری چشمک خواهند زد).

در کوادکوپترهای سایما برای کانکت شدن رادیو و پرنده ، می بایست دسته سمت چپ (دسته تراتل یا گاز) را یکبار به سمت بالا فشار دهید و بلافاصله آن را به سمت پایین فشار دهید تا عملیات کانکت شدن دستگاه به درستی انجام پذیرد و چراغ های کوادکوپتر ثابت شوند .

بعد از اینکه هلی شات و رادیو کنترل به هم متصل شدند ، می توانید توسط دسته سمت چپ دستگاه را به پرواز در بیاورید، توجه داشته باشید دسته تراتل یا همان گاز میزان قدرت موتورها را تعیین میکند پس اگر برای اولین بار با این نوع پرنده ها کار میکنید باید بسیار مراقب باشید و سعی کنید دستگه گاز را به آرامی افزاییش دهید تا هاور شدن کواد کوپتر را مشاهده نمایید.

کنترل فرامین در کواد کوپتر:

کنترل کوادکوپتر به راحتی انجام میگیرد، اهرم سمت راست برای تغییر مسیر و جهت دستگاه به کار می رود، ترتیب فرمان دادن به پرنده در صورتی که پشت دستگاه به شما باشد دقیقا همانند اهرم می باشد، یعنی اگر پشت دستگاه روبروی شما باشد با کشیدن اهرم به سمت راست پرنده به سمت راست هدایت شده و با کشیدن اهرم به سمت عقب دستگاه به سمت عقب حرکت میکند.

در صورتی که کوادکوپتر به صورت معکوس در مقابل شما قرار داشته باشد، فرامین نیز برعکس خواهند شد. با کمی تمرین و ممارست و همچنین عجله نکردن میتوانید به بهترین حالت و بهترین خلبان مولتی روتور تبدیل شوید و از پرواز دادن این وسیله مفرح لذت ببرید.


برای راه اندازی دوربین کوادکوپتر و داشتن ارسال تصویر چکار کنیم؟

پیشنهاد میکنیم پس از خرید کوادکوپتر در ابتدا با به پرواز درآوردن کوادکوپتر آشنا شوید و پس از تسلط در پرواز آن به سراغ استفاده از دوربین آن بروید.

چرا که دوربین باعث می شود تا میزان زیادی از مصرف شارژ باطری شما برای این امر مصرف شود.

همچنین به دلیلعدم داشتن مهارت در استفاده از کوادکوپتر امکان آسیب رسیدن به دوربین بسیار افزایش خواهد دید.

پس بعد از تسلط کافی برای به پرواز درآوردن کوادکوپتر اپلیکیشن دوربین را بر روی موبایل خود از یکی از طرق زیر نصب و راه اندازی فرمایید.

دقت فرمایید اپلیکیش مربوط به سیستم عامل گوشی موبایل خود را فعال نمایید (یعنی اگر سیستم عامل گوشی اندروید یا IOS است برنامه مربوط به آن سیستم را دانلود فرمایید)

طریقه های نصب اپلیکیشن دوربین کوادکوپتر بر روی موبایل :

  1. اسکن بارکد اپلیکیشن از روی کارتن محصول
  2. نصب اپلیکشن از طریق سایت مربوط به کوادکوپتر
  3. نصب اپلیکیشن از طریق اپ استور

پس از نصب برنامه مورد نظر کوادکوپتر را روشن نموده و کواد و رادیو را سینک نمایید.

سپس وارد وای فای گوشی موبایل خود شده و وای فای FPV را کانکت نمایید.

وارد اپلیکیشنی که از قبل نصب فرمودید شده و از طریق آیکون فیلمبرداری و عکس برداری آپشن مورد نظر خود را فعال نمایید.

در انتها می توانید از طریق پوشه ذخیره فایلها نمونه های فیلم و عکس خود را مشاهده فرمایید.