فناوری پرنده‌های بدون سرنشین شخصی

با افزایش فروش پرنده‌های بدون سرنشین غیرنظامی نگرانی‌های ایمنی در مورد آن‌ها از سوی تنظیم‌کننده‌ها و مجریان قانون رو به افزایش است. این نگرانی‌ها با دیدن صحنه‌های برخورد پرنده‌های بدون سرنشین با هواپیمای دیگر و سقوط در ورزشگاه‌های شلوغ بیشتر شده است.

با این حال با فروش 8/2 میلیون هواپیمای بدون سرنشین غیرنظامی در سال 2016 انتظار می‌رود درآمد حاصل از فروش به 953 میلیون دلار برسد. سرویس تحقیقاتی BI Intelligence انتظار دارد فروش پرنده‌های بدون سرنشین در سال 2021 به 12 میلیارد دلار برسد. در این میان سهم فروش هواپیماهای بدون سرنشین شخصی برای فیلمبرداری، ضبط، عکاسی و بازی برای علاقمندان به این‌ فناوری‌ها کم نخواهد بود.

پرنده‌های بدون سرنشین در همه اشکال و اندازه‌ها طراحی و تولید می‌شوند. در حالیکه در ابتدا از این هواپیما‌ها بیشتر برای سرگرمی استفاده می‌شد، اما به طور گسترده در کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار گرفتند و به سرعت در بازار در حال رشد هستند. به طوریکه مصرف‌کنندگان در طول چند سال آینده 17 میلیارد دلار برای پرنده‌های بدون سرنشین هزینه خواهند کرد.

از آنجا که مشتریان پرنده‌های بدون سرنشین شخصی بیشتر تمایل به کاربردهای تصویربرداری و سرگرمی‌ دارند، تمرکز فناوری نیز به آن اختصاص دارد. در حال حاضر ایجاد قابلیت تصویربرداری 360 درجه‌ای و کنترل مستقیم پرنده با تلفن‌های همراه از مهم‌ترین روندهای بازار محسوب می‌شوند. از نکات قابل ملاحظه دیگر در این بخش تولید محصولاتی با اندازه‌های بسیار کوچک و ثبات پروازی بالا است.

فناوری پرنده‌های بدون سرنشین آینده:

فناوری پرنده‌های بدون سرنشین به طور مداوم در حال تکامل است و در آینده پیشرفت‌های رو به جلویی خواهند داشت. به گزارش وبسایت airdronecraze (از زیر مجموعه‌های شرکت آمازون) فناوری پرنده‌های بدون سرنشین دارای هفت نسل بالقوه است که اکثر فناوری‌های فعلی در نسل‌های پنجم و ششم قرار دارند.

  • نسل اول: هواپیمای کنترل از راه دور پایه در همه اشکال
  • نسل دوم: طراحی استاتیک، پایه دوربین ثابت، ضبط ویدئو و عکس، کنترل هدایت (خلبان) دستی
  • نسل سوم: طراحی استاتیک، گیمبال دو محوره، ویدئو HD، مدل ایمنی پایه، کمک به خلبان
  • نسل چهارم: طرح‌های قابل‌تغییر، گیمبال‌های سه محوره، ویدئو 1080P HD، حالت‌های ایمنی بهبود یافته، مد خلبان خودکار
  • نسل پنجم: طرح‌های قابل‌تغییر، گیمبال‌های 360 درجه، ویدئو 4K، مد‌های خلبان هوشمند
  • نسل ششم: سازگاری تجاری، طراحی مبتنی بر استانداردهای مقرراتی و ایمنی، سازگاری ظرفیت، حالت‌های ایمنی خودکار، حالت‌های خلبان هوشمند و خودمختاری کامل، آگاهی از فضای هوایی
  • نسل هفتم: سازگاری تجاری کامل، طراحی مبتنی بر استانداردهای مقرراتی و ایمنی کاملا منطبق، قابلیت تعویض‌پذیری پلتفرم و ظرفیت، حالت‌های ایمنی خودکار، حالت‌های خلبان هوشمند پیشرفته و خودمختاری کامل، آگاهی کامل از فضای هوایی، اقدام خودکار (برخاستن، فرود و اجرای ماموریت)

در حال حاضر کار بر روی نسل بعدی پرنده‌های بدون سرنشین یعنی نسل هفتم در حال انجام است. شرکت 3DRobotics اولین هواپیمای بدون سرنشین همه منظوره در جهان را با عنوان Solo معرفی کرد. سیستم‌های ایمنی درونی و فناوری سازگار، حسگر‌های دقیق هوشمند و امکان خود نظارتی بودن انقلاب بزرگی در فناوری پرنده‌های بدون سرنشین است که فرصت‌های جدیدی در زمینه حمل و نقل، نظامی، تدارکات و بخش‌های تجاری فراهم می‌کند.

نکته قابل توجه این است که با رشد و تکامل فناوری‌ها ایمنی و اطمینان از پرنده‌های بدون سرنشین بیشتر می‌شود. با یک مرور کلی از روند جهانی تحول UAVها می‌توان گفت محور اصلی تلاش‌ها هوشمندسازی این پرنده‌ها است. استفاده از هوش مصنوعی در پرنده‌های بدون‌سرنشین آغازی بر گسترش همگانی و فراگیر شدن آن‌ها است.

خودمختار بودن و هوش مصنوعی زمینه‌های استفاده فراوانی را در بخش نظامی و تجاری برای این پرنده‌ ایجاد می‌کند. نظارت دقیق‌تر بر مرزهای کشور و بهره‌وری بیشتر در عملیات‌های جستجو و نجات از طریق این فناوری‌ها امکان‌پذیر خواهند بود. علاوه‌ بر این در بخش خدمات شهری، پرنده‌های هوشمند می‌توانند در کنترل ترافیک و ارائه مسیرهای بهینه به شهروندان کمک کنند. هر چند امروزه نیز پرنده‌های بدون‌ سرنشین در برخی از این کاربردها دیده می‌شوند، اما انتظار می‌رود تا با بلوغ فناوری‌هایی همچون پردازش تصویر هوایی، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء شرایط برای استفاده گسترده از آن‌ها فراهم شود.